2012-12-12

Salatimaraton 6.12.2012












Neljapäeval 6.12 sai gastronautide Ditte Knus Tønnesen'i ja Asle Lauvland Pettersen'i instrueerimisel valmistatud hulk huvitavaid hooajalisi salateid. Meeletu kombineerimine, segamine ja maitsestamine. Kõik oli suurepärane. Muljeteraport saabub siiasamasse blogisse ka pea. Esialgu aga ports retsepte mõnede fotodega. 


Sigurkapsa salat omas rasvas praetud pardi (pardi confit), granaatõuna või jõhvikatega ja odrakruubiga

Keeda eelnevalt odrakruup pehmeks. Vala vesi ära ja jahuta. Puhasta ja rebi sigurkapsas väiksemateks tükkideks, sega kokku pardi, odra ja graanaatõuna või jõhvikatega. Lisa salatile head vinegrettkastet ja serveeri.
NB! Mahlase salatipõhja saad kui segad keedetud ja jahutatud odrakruubi eelnevalt osa vinegrettkastmega.

Vinegrettkastme baasretsept:
  • 1 tl sinepit
  • 1 tl mett või suhkurt
  • 5tl valgeveini äädikat või sidrunimahla
  • natuke soola, pipart
  • 0,7dl head oliiviõli


Küpsetatud punapeedi ja kõrvitsasalat, isetehtud juustu, peterselli, marineeritud punapeedi ja röstitud kõrvitsaseemnetega

Juust
Sega potis 2 osa keefiri 1 osa rõõsa koorega (35%) ja kuumuta aeglaselt ca 80*C Kui vadak ja juusturasv on eraldunud vala segu juusturiidesse ja nõruta välja vedelik. Lase juustul külmkapis 1h jahtuda ja taheneda.

Koori kõrvits ja peet (pane üks peet marineerimiseks kõrvale) ja lõika keskmise suurusega tükkideks. Vaata, et sa peediga kõrvitsat ära ei määri (pärast ilus värvikontraste salatis nautida). Maitsesta soola, pipra ja oliiviõliga. Küpseta 190* C ahjus pehmeks.

Rösti kõrvitsaseemned pannil (ilma õlita!)

Koori viimane punapeet ja lõika see nii peenikesteks viiludeks kui saad. Võimalusel kasuta koorimisnuga. Sulata väikeses potis 2-3tl suhkrut törtsu veega ja lisa 8tl veiniäädikat. Lase marinaadil jahtuda ja pane sellesse peenikese peediviilud. Marineeri peeti vähemalt 30-45 min enne kui kasutad seda salatis.
Pane kõik koostisained taldrikule: peet ja kõrvits, jaota laiali marineeritud peedilõigud, juust, petersell ja kaunista pealt röstitud kõrvitsaseemnetega. Lõpeta salat hea vinegrettkastmega ja serveeri.




Savoi kapsa salat marineeritud õunte, tatra, suitsutatud isetehtud juustu ja kuumsuitsu forelliga.

Juust. Tegemine vt ülal. Suitsuta potis tammesuitsuga analoogselt forelliga aga vaid 5 min.
Lõika forell parajaks (et mahuks suitsutamiseks kasutatavasse potti) ja lase seista soolaga 1h. Suitsuta potis 20min.
Lõika õunad vöikesteks tükkideks (võid õunad ka koorida kui sulle meeldib) ja lase neil marineeruda õli, äädika, soola ja sidruni segus.
Keeda tatar ja lase jahtuda. Tee salatile hea vinegrettkaste ja sega osa sellest tatraga (tatar imab endasse palju vedelikku). Pese ja rebi kapsas väikesteks tükkideks. Sega / pane koostisained vaagnale. Lõpeta salat hea vinegrettkastmega ja serveeri.


Maroko apelsini salat roosivee, kaneeli ja värske mündiga.

Lõika ja koori apelsinid 0,5 cm paksusteks tükkideks. Jaga ühe kihina laiali taldrikule. Pritsi peale natuke roosivett, oliiviõli, soola, pipart, puista peale kaneeli. Pese ja rebi tükkideks mündilehed, lõika suuremad lehed väiksemateks ja pane väiksemad lehed tervetena salati peale. Serveeri.


Muna benedikt suitsutatud lõhe, krõbeda spinati või rukolasalatiga, röstitud rukkileiva ja hollandi kastmega (sauce hollandaise)

Hollandi kaste
  • 1 tass selitatud võid
  • 4 munakollast
  • 2 tl sidrunimahla
  • 1 tl külma vett
  • kosheroola maitse järgi
  • kayenni pipart või tilk tabascot maitseks

  1. Kuumuta potis keskmisel kuumusel vesi. Selitatud või peaks olema soe aga mitte kuum
  2. Sega roostevabas nõus omavahel munakollased ja külm vesi. Sega minut või kaks, niikaua kui segu on kerge ja vahune, lisa segusse ka mõned tilgad sidrunimahla.
  3. Aseta kauss muna-veeseguga kuumavee poti kohale (kausi põhi ei tohiks veega kokku puutuda). Sega munasegu minut-kaks, kuni see hakkab kergelt paksenema.
  4. Eemalda kauss tulelt ja hakka aeglaselt lisama võid, alguses vaid mõned tilgad, ise samal ajal munasegu segades. Segu peaks tulema ühtlase konsistentsiga (kui lisad võid segusse liiga kiiresti siis läheb emulsioon tükki)
  5. Jätka või lisamisega. Mida paksemaks kaste muutub seda rohkem võid sa võid korraga lisada. Aga alguses on aeglaselt lisamine parim.
  6. Pärast seda kui oled lisanud kogu või, sega sisse ka ülejäänud sidrunimahl ka maitsesta koshersoola ja kajenni pipra või tabasco kastmega. Valmis hollandi kastmel on sile, ühtlane konsistents. Kui see on liiga paks, siis võid seda teha vedelamaks lisades mõne tilga sooja vett.
  7. Hollandi kaste on parim koheselt serveerituna. Ta püsib parim soojas ca 1h vältel.

Rösti leib, pese salat ja till ning kuivata. Lõigu tükkideks lõhe. Pošeeri muna. Selleks võta võimalikult kõrge pott, täida veega ja aja keema. Löö muna tassi või kulbi sisse lahti. Vaata, et vesi keeks pisikese mulinaga, suur mulin lõhub muna kuju. Kalla äädikas vette ja libista muna veepinna lähedalt keeduvette. Keeda 3-4 minutit. Tõsta muna välja ja lõika "saba" tagant ära.
Pane salat, lõhe leivaviilud taldrikule, Lisa hollandi kaste ja kõige tippu pošeeritud muna.



Kõrvitsa babaganoush
  • ½ väiksemat kõrvitsat
  • 2 küüslauguküünt purustatult
  • 2 tl tahinit
  • 1 tl vürtsköömet
  • 3 tl sidrunimahla
  • oliiviõli
  • soola ja musta pipart

Rösti kõrvits ahjus pehmeks. Lase jahtuda, eemalda koor ja kui kõrvits on liiga vesine-mahlane siis pigista liigne vedelik ära. Hakki nii peeneks kui saad ja sega kokku tahini, sidrunimahla, purustatud küüslaugu, soola ja vürstköömnega. Mikserda blenderis kõik kokku. Nirista enne serveerimist peale natuke oliiviõli ja musta pipart.



Hernehummus
  • 500g poolitatud kollaseid herneid (pehmeks keedetud ja jahutatud)
  • ¼ tassi vett või köögiviljapuljongit
  • 3-4 tl sidrunimahla
  • 1 ½ tl tahinit
  • 2 purustatud küüslauguküünt
  • ½ tl soola
  • 2tl oliiviõli
  • maitse järgi lemmikrohelist

Pane keedetud ja jahutatud herned blenderisse, lisa ¼ tass vett. Mikserda segu aeglaselt 3-5 min, kuni see on ühtlane ja sile. Seejärel lisa ka teised koostisained ning tasakaalusta maitset.



Porgandi tzatziki
  • 1 riivitud porgand
  • paar supilusikatäit paksu kreeka jogurtit
  • ½ purustatud küüslauguküüs
  • riivitud sidrunikoor (kui on tegemist mahesidruniga ehk ei ole pritsitud mürkide ja säilitusainetega)
  • maitse järgi soolt ja pipart

Sega ja maitse, ära jäta liiga märjaks, serveeri







2012-11-29

Kombineerimise kunst - hõrgud SALATID ja kastmed











  Ditte Knus Tønnesen (foto: erakogu)

  




Pärast pooleaastast pausi jätkab taas Mooste Toiduklubi. Neljapäeval, 6. detsembril, kell 18 saab MoKSis õppida kuidas kombineerida kokku põnevaid ja hõrke salateid ning valmistada salatikastmeid.
Toiduhuvilisi juhendavad MoKSis parasjagu resideerivad Asle Lauvland Pettersen (NO) ja Ditte Knus Tønnesen (DK), kaks andekat kunstnikku ja pühendunud gastronoomi. Nad on varem töötanud mitmes restoranis, andnud kokanduskursusi ja osalenud televisiooni kokandussaadetes, mille kaudu on kogunenud ka nende suurepärased kulinaarsed oskused ja teadmised. Pärast kahekuulist resideerumisaega MoKSi külalisateljees, kutsuvad nad enne Taani-Norrasse naasmist huvilised Mooste Toiduklubisse. Detsembrikuu toiduklubi teemaks on talvise hooaja salatid. Koos vaatame läbi salatikomponeerimise ABC, ehk siis kuidas saavutada tasakaalustatud maitse ja toitainetega salatit: baasmaitsed, värvid, konsistents jms. Paneme kokku erinevaid salateid, mida võib pakkuda kas põhiroana või lihtsamal kujul põhiroa kõrvale. Valmistame näiteks rooskapsasalatit konfit'ga (omas rasvas küpsetatud pardiga), Maroko apelsini salatit roosivee, kaneeli ja piparmündiga, erinevaid kõrvitsa-, tatra- ja kitsejuustusalateid jm. Võimalusi on ju piiramatult – tuleb vaid osata kombineerida. Peale selle õpime tegema ka erinevaid kastmeid, näiteks porganditzatzikit, baba ghanoush'i, hummust, hollandi kastet ja vinegretti.

Osalemiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE hiljemalt 4. detsembriks. Selleks palume helistada telefonil 5 138 599 (Evelyn) või kirjutada toiduklubi@hot.ee.
Soovitatav miinimumannetus ToiduKlubis osalemiseks on 4 eurot ja 50 senti.



Asle Lauvland Pettersen (foto erakogu)

2012-06-02


Maikuises umbrohule pühendatud Toiduklubis astusid üles nõgeserisotto, nõgesepesto, nõgesepirukad, naadimuhvinid ja valekapparid võilillest. Viimased küll vaid purgis vaatamiseks, kuna nad ei olnud jõudnud veel marineeruda. Ega miskit uut ja üllatavat avastamisele tulnudki.
Nõgeserisoto alusretseptiks võib võtta Thredahlia blogis avaldatu ja seda siis vastavalt oma maitsele timmida. Nõgesepestogi on imelihtne ja aluseks võib võtta näiteks selle retsepti (mina armastan maitseks lisada alati ka sidrunimahla).  Naadimuhvinid on alati head ja Patrick tegi nad selle retsepti järgi. Maitstes tundus muidugi, et sinihallitusjuust ja pähkel on niigi head ning mozzarella tundus liiast. Samuti võiks mõistet "jahu" mõista näiteks mitmevilja jahuseguna.

2012-05-14

Umbrohu ERI

17. mail, kell 18.00 MoKSis

Naadi, nõgese ja võilille kasutamine toidus on muutunud üha populaarsemaks, võib isegi öelda, et umbrohukulinaariast on saanud omamoodi moeasi. Mitte ainult kokaraamatutes, vaid ka ajakirjanduses Maakodust Äripäevani ilmuvad võluvate piltidega illustreeritud retseptid küll naadimuffinitest, küll karulaugupestost. Pealinna peenemad restoranidki lisavad umbrohuga toite oma menüüsse. Lehekuine Mooste Toiduklubi tunneb aga huvi, kas ja kuidas kasutavad  toidutegemises metsikuid taimi ja umbrohtusid Mooste kandi kokad.

Neljapäeval, 17. mail kell 18
ootame kõiki uudishimulikke Toiduklubisse. Kui
võtate kaasa enda valmistatud umbrohutoidu, on sissepääs klubisse teile vaba.
Kõik huvilised, kel pole mahti sel päeval vaaritada, on aga samuti teretulnud, tasudes ühekordse klubimaksu 3 eurot ja 50 senti.

Samuti teeme algust Mooste Toiduklubi ressursikaardi koostamisega.

Palume anda oma tulekust teada hiljemalt 16.05.2012 meiliaadressile toiduklubi_at_hot.ee või telefonil 5 138 599, Evelyn Müürsepp

2012-04-11

Esimene roheline

Jürikuu Toiduklubi toimub esmaspäeval 16.aprillil ja meie külalisteks on ERMi aastakonverentsil osalejad

Soojenenud ilmad ja mõnus päikesepaiste on toonud välja ka esimesed söödavad rohulibled. Kuigi rohelist on veel näpuotsaga, proovime jürikuu toiduklubis pista metsikuid söödavaid taimi natuke igasse valmivasse toitu: suppi, kevadrullidesse ja leivamääretesse.

Toiduteoga teeme algust kell 15 MoKSi köögis. ERMi seltskond liitub meiega kell 19.

Tulijail palume kaasa võtta värsket nõgest, rabarberilehte, naati või mõnda muud söödavat metsikut rohelist. Olete oodatud ise või koos sõpradega.
Palume anda oma tulekust teada hiljemalt 14.04.2012 meiliaadressile toiduklubi_at_hot.ee või telefonil 5 138 599

2012-04-04

Juurika retseptid


Eelroog: Hummus marineeritud peediga
Hummus ehk kikerhernepasta on maitsev ja tervislik taimne pasteet, mida võib süüa leivamäärdena või siis kasutada lisandina dipivaagnal (meie lasime heamaitsta porgandi-, pastinaagi-, kaalika- ja maapirniviiludel).

Esmalt oleks vaja keeta ja marineerida peedid (võib kohe rohkem teha).
Marineeritud peedid (Anni Arro retsepti järgi)
1 keedupeet
1 sl külmpressitud oliiviõli
1 tl palsamiveinäädikat
1 küüs küüslauku
soola
pipart

Lõika keedetud peet õhukesteks viiluteks ning pane kaussi. Vala peale oliiviõli, palsamiveiniäädikas, pressitud küüslauk, sool ja pipar. Sega läbi ning jäta vähemalt 15 minutiks marineerima (üleöö marineerimine muudab peedi veelgi maitsvamaks!).

Edasi tuleb hummus (jagub 2-4 inimesele)
1 purk konserveeritud kikerherneid
2 spl tahiinit e seesamipastat
1 küüs purustatud küüslauku
poole sidruni mahl
(ürdi)soola
värskelt jahvatatud musta pipart
paras sorts külmpressitud oliiviõli

Nõruta kikerherned sõelal, pane kaussi. Lisa tahiini, küüslauk, sidrunimahl, sool ja pipar ning purusta sauseriga kuni segu on mõnusalt paks. Nüüd lisa tunde järgi marineeritud peeti ja mikserda ühtlaseks (pigem panna alguses vähem peeti ning pärast maitse järgi lisada). Lisa oliiviõli ning sega kuni pasta on kreemjas. Pane segu kaussi ning kaunista jahvatatud vürtsköömnete, paprikapulbri, hakitud peterselli vms-ga.

* Konserveeritud kikerherneste asemel võib kasutada ka kuivatatud kikerherneid (need tuleb eelnevalt keeta). Hummusele annab pähklise maitse tahiini - kuid selle võib ka välja jätta või siis katsetada koduse variandiga - purustada seesamiseemneid senikaua kui nad muutuvad pastaks. Kui sauserdamise käigus tundub segu liiga paks võib lisada väikse sortsu vett.


Pearoog: Hapukapsaborš
Peedisupp valmis meil sisetunde järgi, täpseid koguseid võib igaüks enda maitse ja kapi sisu järgi seada!

Vaja läheb:
Paras ports hapukapsast, porgandit, pastinaaki, kaalikat, peeti väikesteks tükkideks hakitud või riivitud
hakitud küüslauku
hakitud sibulat
praadimiseks õli
ürdipuljongit
tomatipüreed
soola

Kuumuta pannil õli, lisa sibul ja küüslauk, lisa riivitud juurikad. Kui kogu kupatus on läbi
kuumutatud, panna see potti, vala peale vedelik ja keeda pehmeks. Maitsestasime soola, leeskputke, salvei, tšillipipraga ja köömnetega. Lisasime ka kodutehtud tomati-paprika salatit (tomatipüree asemel).
Vana hea kokaraamat "Valik toiduretsepte" ütleb veel nii:
"Supp saab ilusa värvuse, kui talle lisada toorest riivitud peeti (2-3sl.), mis on segatud vähese puljongi, äädika ja suhkruga. Segu lasta 20-30 minutit seista ja lisada supile otse enne lauale andmist."

Magusroog: Peedikook
Retsept on pärit siit

Joogiks soe mustsõstramahl.













Pildid tegi Lauri Kulpsoo

2012-03-05

Märtsis Juurikaga
















Reedel, 9.märtsil
tuleb Moostesse vaaritama toidukogukond Juurikas Tartust. Käised kääritakse üles ja lõikelauad otsitakse välja MoKSis alates kella 17.30st

Toidukogukond Juurikas on seltskond Tartu inimesi, kes on huvitatud kohalikust ja ökoloogiliselt puhtast toidukaubast. Korraldatakse regulaarseid kokkusaamisi talunikega, et osta nende käest mahedat söögikraami.
Toidukogukonna tegutsemispõhimõte on üles ehitatud ideele, mille järgi tarbija saab suhelda otse tootjaga jättes ahelast välja liigsed vahendajad. Toit liigub tootja käest otse ostjani, tasu liigub otse tootjale. Nii lihtne see ongi. Mahetalude tootmiskulud võivad olla suuremad kui tavapõllumajanduses. Toidukogukonna kaudu on talunikel võimalik pakkuda soodsamat hinda ning saada seejuures väärilist tasu. Toidukogukonna liikmed saavad süüa head ja tervislikku toitu, toetada kohalikke talupidajaid ning seeläbi hoida ja tervendada eesti maamajandust ja looduskeskkonda. Juurikas tegutseb Tartus 2009. aastast alates ning neil on keskmiselt 10-20 liiget.

Vaata lisaks http://toidukooptartu.wordpress.com

Mooste Toiduklubis valmivad 9.märtsil kolm erinevat peedil põhinevat rooga – peedihummus, boršisupp ja peedikook, mille tegemisel üritatakse maksimaalselt ära kasutada kogukonna talunike käest pärinevat toidukraami.

Toiduklubis osalemiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE aadressil toiduklubi_at_hot.ee või telefonitsi 5 138 599. Palume registreeruda hiljemalt 8.märtsi õhtuks. Soovitatav miinimumannetus toiduklubis osalemiseks on 3 eurot ja 50 senti.

2012-02-11

Mulgipuder ja vastlakuklid

Kuigi me eile õhtul krõbeda ilma tõttu enam kelgumäele ei tahtnud minna, võib siiski vastlate peaproovi täiesti õnnestunuks pidada! Korraliku suitsusingiga mulgipuder, üllatavalt maitsvad oakäkid ja suussulavad vastlakuklid tegid oma töö vastlatunde tekitamisel väga hästi ära.


15-le sööjale:
3 l kooritud kartuleid
3 l vett
300 ml odrakruupe
soola

Kõrvale paku:
700 g suitsusinki
1 suur sibul
võid

Kastmeks:
250 g rohelist sibulat
500 g hapukoort
soola

Keeda kooritud ja tükeldatud kartulid soolases vees poolpehmeks. Pane kartulite peale leotatud ja pestud kruubid, aga ära putru sega. Keeda puder tasasel tulel pehmeks, õigemini seni kuni kruubid on ka pehmed. Sega puder läbi ja klopi ühtlaseks. Maitse ja vajadusel lisa veel soola.
Kuumuta hakitud singitükid pannil, prae veidi krõbedamaks ning siis lisa ka hakitud sibul.
Kastmeks haki roheline sibul, sega juurde hapukoor ja sool.


VASTLAKUKLID

35 väiksemat kuklikest

Taigen:
50 g värsket pärmi
0.5 l käesooja piima
600-700 g jahu
200 g võid
2 muna  
2 dl suhkrut
1 tl soola
1 tl jahvatatud kardemoni
riivitud sidrunikoort

Vahele:
400 ml vahukoort
1 tl vaniljesuhkrut
hapukat moosi
martsipani

Peale:
tuhksuhkrut

Pudenda pärm kaussi, lisa veidi käesooja piima ja lahusta selles pärm. Kalla juurde ülejäänud piim, kardemon, sidrunikoor, sool, suhkur ja pool jahukogusest ning sega korralikut läbi. Lisa järk-järgult teine pool jahust ja sõtku. Viimaks lisa ka tükkhaaval toasoe või ning lahtiklopitud munad (jäta veidi määrimiseks) ja sõtku seni kuni taigen ei jää kausi ja käte külge kinni. Kata kauss rätikuga ja tõsta sooja kohta vähemalt tunniks kerkima.

Kui taigen on kerkinud, siis vala see jahusele lauale ning vormi väikesed pallid.

Aseta kuklid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja lase veel kerkida 15-20 minutit.

Määri enne ahju panemist pealt munaga.

Küpseta eelsoojendatud ahjus 200-kraadi juures 15-20 minutit, kuni kuklid on pealt kuldsed.

Lõika jahtunud kuklitelt "mütsike" pealt ära, õõnesta veidi sisu välja ning täida moosi või martsipaniga ning vahustatud koorega. Martsipani võid riivida ja segada veidikese piimaga (selliseks veidi hapukoore paksuseks massiks) ning segada vahustatud koore hulka ja siis kuklitesse tõsta. 
Pane äralõigatud "mütsike" õrnalt peale tagasi ning puista üle tuhksuhkruga.



Retseptid: Köögitoimkond

Fotod: Evelyn Müürsepp

2012-02-10

Oakäkid

15-le sööjale:

4 kl ube
500 g suitsupekki
2 kl kuivikuid
1 kl jahu
1 kl rõõska piima
4 muna
4 spl võid
4 sibulat
vett
küüslauku, pipart, soola







Ubasid leotada vees umbes 9 tundi ning seejärel keeta neid 1,5 tundi.
Pekk hakkida väikesteks kuubikuteks ning ajada 2 korda koos keedetud ubadega läbi hakklihamasina.





Hakkida sibulad, pruunistada pannil ja lisada segule. Lisada kuivikud, hõõrutud munad, piim, või, jahu, vesi, pipar, sool, küüslauk. Vett ja jahu lisada oma äranägemise järgi, et tekiks paraja koostisega segu (mitte liiga vedel ja mitte liiga paks). Lasta segul 0,5 tundi seista. Seejärel vormida sellest ümmargused või piklikud käkid ning praadida need pannil kergelt pruunikaks.






See retsept on koostatud 1913.a. taluperenaise käsiraamatu oakäkkide retsepti alusel.


Fotod: Evelyn Müürsepp

2012-02-07

Eelvastlad Mooste Toiduklubis

Kui kalender veebruari hakkab näitama, siis selle kuuga seostub rida
v-tähega algavaid tähtpäevi: vastlad, vabariigi aastapäev ja
valentini- ehk sõbrapäev. Kuna eelmise aasta veebruarikuu
Toiduklubis juba tegelesime valentinipäeva teemaga siis seekord
võtame ette järgmise v-tähega tähtpäeva, nimelt vastlapäeva!

Küünlakuu Toiduklubis jagavad oma oskusi jälle omakandi
inimesed: Liilia Raik ja Tuuli Tubin. Liilia näitab ette kuidas
valmib üks korralik mulgipuder, ning kerkib vastlakukkel. Tuuli aga
jagab meiega muistse traditsioonilise oakäki valmistamise oskust.

Kõigile toiduklubisse tulijaile ka palve, kui teil on olemas
mõni nipp kuidas saab eriti hõrke vastlakukleid, siis võtke see
nipp ja koostisaine(d) reedel klubisse kaasa- keerame kohapeal
kuklid kokku!

Toiduklubi toimub vähemalt kord kuus reedeti ja üldjuhul MoKSis. Klubis
osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine telefonitsi
(5 138 599 Evelyn) või meilitsi toiduklubi_at_hot.ee
Olete oodatud ise või koos sõpradega. Soovitatav miinimumannetus toiduklubis osalemiseks on 3 eurot ja 20 senti.

Toiduklubi järgselt näidatakse filmi Umbkotid (57min, pilet 3€, sooduspilet 2€, süles tasuta) ning tehakse sauna (klubi liikmetele tasuta)

2012-01-08

Jaanuaris Jaaniga














Head värsket aastat kallid toiduklubilised! Vastse aasta esimene Toiduklubi toimub 13.jaanuaril, kell 17.30 MoKSis. Seekord ühendame kõhutoidu vaimutoiduga, külla tuleb ja leemekulpi liigutab filmitegija ja ööülikoolide vedaja Jaan Tootsen, kes keedab meile Karilatsi kalast ja kohalikest juurikatest ühe soojendava ja maitsva indiapärase kalasupi.
Toiduklubi järgselt linastub samas Jaan filmi Uus Maailm.

Toiduklubis osalemiseks palume eelnevalt registreeruda aadressil toiduklubi_at_hot.ee, klubi taks inimese kohta on 3.20€