2012-11-29

Kombineerimise kunst - hõrgud SALATID ja kastmed  Ditte Knus Tønnesen (foto: erakogu)

  
Pärast pooleaastast pausi jätkab taas Mooste Toiduklubi. Neljapäeval, 6. detsembril, kell 18 saab MoKSis õppida kuidas kombineerida kokku põnevaid ja hõrke salateid ning valmistada salatikastmeid.
Toiduhuvilisi juhendavad MoKSis parasjagu resideerivad Asle Lauvland Pettersen (NO) ja Ditte Knus Tønnesen (DK), kaks andekat kunstnikku ja pühendunud gastronoomi. Nad on varem töötanud mitmes restoranis, andnud kokanduskursusi ja osalenud televisiooni kokandussaadetes, mille kaudu on kogunenud ka nende suurepärased kulinaarsed oskused ja teadmised. Pärast kahekuulist resideerumisaega MoKSi külalisateljees, kutsuvad nad enne Taani-Norrasse naasmist huvilised Mooste Toiduklubisse. Detsembrikuu toiduklubi teemaks on talvise hooaja salatid. Koos vaatame läbi salatikomponeerimise ABC, ehk siis kuidas saavutada tasakaalustatud maitse ja toitainetega salatit: baasmaitsed, värvid, konsistents jms. Paneme kokku erinevaid salateid, mida võib pakkuda kas põhiroana või lihtsamal kujul põhiroa kõrvale. Valmistame näiteks rooskapsasalatit konfit'ga (omas rasvas küpsetatud pardiga), Maroko apelsini salatit roosivee, kaneeli ja piparmündiga, erinevaid kõrvitsa-, tatra- ja kitsejuustusalateid jm. Võimalusi on ju piiramatult – tuleb vaid osata kombineerida. Peale selle õpime tegema ka erinevaid kastmeid, näiteks porganditzatzikit, baba ghanoush'i, hummust, hollandi kastet ja vinegretti.

Osalemiseks on vajalik EELREGISTREERIMINE hiljemalt 4. detsembriks. Selleks palume helistada telefonil 5 138 599 (Evelyn) või kirjutada toiduklubi@hot.ee.
Soovitatav miinimumannetus ToiduKlubis osalemiseks on 4 eurot ja 50 senti.Asle Lauvland Pettersen (foto erakogu)

No comments:

Post a Comment