2013-02-20

Pärsia - Bavaaria köögikohtumine

Reedel, 22. veebruaril kell 6 õhtul said Mooste Toiduklubis kokku kaks täiesti erinevat kööki- Bavaaria ja Pärsia. Oma kodumaiseid toiduvalmistamisoskusi jagasid MoKSis parasjagu resideeruvad kunstnikud Bita Razavi, Rebekka Reich ja Marcus Vila Richter. Bita valmistas piduroa oma kodumaa Iraani eksootilisest köögist. Roog nimega Fesenjān nägi kole välja aga maitsest salapäraselt ja hõrgult, nagu idamaa öö. Roa kõrvale pakkus Bita suitsutatud riisi safraniga. 
Rebekka ja Marcus tegid aga tummise ja kõhtutäitva roa nimega Allgäuer Käsespätzle. Nimetatud roog on Bavaaria köögi tüüpiline toit, maakeeli lahtiseletatult juustupelmeenid või -klimbid, mida tuleb alla uhtuda ohtra õllega. Kergenduseks roa kõrvale pakuti aga mõnusat rohelist salatit. 
2013. aastal vaaritavad Toiduklubis peamiselt MoKSi külaliskunstnikud- saate maitsta kuidas maitseb Maailm, Mooste kastmes.
Õige taignasegamine käib ikka kätega
 Bita lisab kreekapähkli kastmesse veiselihapallid.

Marcus tilgutab klimpe vette.Ka Ülle tilgutab hoolikalt klimpe vette.


Bavaaria klimbid, Allgäuer Käsespätzle, peal ohtralt emmentali juustu ja praetud sibulat.


Selline ongi Fesenjān. Antud variandis veiselihapallid kreekapähkli kastmes, pakutuna iraani spetsialiteedi suitsuriisiga, kollast värvi lisab safran. Olgu mainitud, et kreekapähkli kaste on peeneks jahvatatud kreeka pähklid, hautatud tunde. Mingil hetkel hakkab eralduma õli, siis lisatakse sellele vaid törts granaatõuna siirupit ja lastakse veel haududa, kõige viimasena lisatakse lihapallid.
No comments:

Post a Comment